Książka "Mysia Dolina"

Akcja naszych mysich opowieści toczy się w Myszkowie - osadzie położonej w pobliżu Wielkiego Dębu, tuż za Wielkim Lasem, w Mysiej Dolinie, tej widocznej z Dziupli Starej Sowy... To świat niezwykle podobny do naszego, ale dużo bardziej uroczy i magiczny. Żyją tam myszy, które walczą ze swoimi słabościami, realizują marzenia i odnajdują własne przeznaczenie.

Jeśli macie ochotę ich poznać, koniecznie zajrzyjcie na profil @TeensyQuirks na

Facebooku (https://www.facebook.com/TeensyQuirks/

Instagramie (https://www.instagram.com/teensy_quirks/?hl=pl)

Skąd pomysł na książkę?

Od Was, od naszych Czytelników i fanów prac Pauliny. To dla Was zebraliśmy najpiękniejsze fotografie i historie bohaterów w jeden projekt. Dzięki Wam również zebrałyśmy fundusze na wydanie książki - poprzez zbiórkę w serwisie wspieram.to/mysiadolina , za co serdecznie dziękujemy!

Książka "Mysia Dolina. Zaginiona księga"

To kontynuacja historii. Myszka MO jest już dorosłą archiwistką. Spisuje losy Mysiej doliny. Jednocześnie Mo chce poznać historię swego poprzednika Hugo, który zniknął wraz z księgą opisującą jego losy. Księga oraz tajemnica zaklęcia milczenia, która spadła na MO to zadanie, któremu musi sprostać.


Wzruszająca, pełna magii opowieść o sile przyjaźni, wytrwałości i dążeniu do sprawiedliwości. Historia małej myszki, która odnajduje odwagę, by zmienić świat.

Autorki

Agnieszka Wiszowata

Mama, dziennikarka radiowa, fanka psów i innych futrzastych pieszczochów. Dużo czyta sobie, dzieciom i z dziećmi. Autorka programu “Radiobook” - autorskiej audycji radiowej o książkach dla dzieci i młodzieży prowadzonej we współpracy z młodymi czytelnikami, zrealizowanej w białostockim Radiu Akadera. Mieszka na magicznym Podlasiu.

Paulina Engen

Mama, pasjonatka sztuki miniaturowej - buduje domki, mebelki, lepi kubeczki i szyje kubraczki... a wszystko dla swoich małych, mysich podopiecznych. W wolnym czasie uczy się tapicerstwa w skali 1:1. Mieszka w jeszcze bardziej magicznej Norwegii.

Nasza historia

Znamy się od zawsze. Kiedy byłyśmy dziećmi, Paulina robiła nam papierowe lalki i miniaturowe meble z tektury. Bawiłyśmy się conajmniej tak dobrze, jakby to były najlepsze zestawy zabawek z telewizyjnych reklam.  Razem tworzyłyśmy światy...

A kiedy dorosłyśmy, wcale nie przestałyśmy i wydałyśmy wspólnie już trzy książki. 

Pierwszą była historia o dziecięco - psiej przyjaźni - “Sam & Riko”, która zyskała grono swoim fanów i zebrała garść sympatycznych recenzji.

Kilka lat później urodził się mysi projekt. Najpierw stworzyłyśmy nasze miniaturowe uniwersum, a później odkrywałyśmy w nim kolejne i kolejne historie. Za nami już dwie pięknie wydane, ilustrowane książki z serii Mysia Dolina. Przed nami... na pewno dużo więcej. 

Najbliższe plany wydawnicze obejmują trzecią część z serii Mysia Dolina (premiera jesienią 2022) oraz serię książeczek dla maluchów na rok 2023. 

Trzymajcie kciuki!